• Çalışma Saatlerimiz: Pzt - Cuma 8.30 - 18.30

Kurumsal

single-img-five
single-img-five

1925

'den beri

MULTIGRAIN RICE & GRAIN ENGINEERING

MULTIGRAIN GRUBU ZENGİN BİR TARIMSAL ÖZGEÇMİŞE SAHİPTİR.

Dedemiz Mümin Kamil 1920’lerde buğday, ayçiçeği ve çeltik tarımıyla Trakya da sektöre girmiş, daha sonralarda bu ürünlerin ticaretini de yaparak devam etmiştir. İbrice ve Sultanice de iki liman oluşturarak 1930 lu yıllarda İstanbula 300 mt luk takalarla Ürün yüklemeye başlamıştır. Bu Trakya da bir ilktir. Daha Sonra İsmail Yetiş Pirinç ticaretine başlamış 26/9/1956 yılında 788 inci üye olarak İstanbul Ticaret Borsasına kayıt yaptırmış ve Çok uzun yıllar Türkiye piyasalarında Pirinç Kıralı olarak isim yapmıştır.
İsmail Yetiş 1982 yılında Çocukları ile kurumsallaşarak Yetiş Gıda AŞ yi Kurmuştur. Yetiş Gıda uzun yıllar Türkiye pirinç piyasalarında Lider olarak konumunu korumuştur. Turgay Yetiş 2000 yılında Multigrain olarak Pirinç ve Tahıl işlerine ilaveten Pirinç ve Çeltik işleme makinası işine girmiştir. Çeltik işleme, tahıl kurutma, depolama ve paketleme sistemleri konusunda da uzmanlaşan şirket birçok ülkede başarılı yatırımlara öncülük etmiştir.
Alınan temsilcikler ile profesyonel bir distribütör haline gelerek bugünkü konumuna ulaşmayı başarmıştır. Bu konuma ulaşmamızda yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve edinilmiş tecrübe büyük rol oynamaktadır. Bugün dünyanın birçok ülkesine, ürettiği ve temsilcisi olduğu makinaları satıp anahtar teslimi tesisler kurarak sektörün aranılan firmaları arasına girmeyi başarmıştır.MULTIGRAIN RICE & GRAIN ENGINNERING

CEO'NUN MESAJI

Biz üç Jenerasyondan gelen, pirinç ve tahıl tecrübesi olan bir firma olmamıza rağmen hala her gün bir şey öğreniyoruz. Tecrübelerimize göre en önemli konu müşteri memnuniyetidir. Bunun için doğruluk , kalite , servis , zamanında teslimat, bir firmanın başarısı için öncelikli konulardır.

Verdiğimiz sözü tutmak , şirket geleneklerimizin başında gelir. Yeni teknolojileri takip ederek müşterilerimize kar ettirmek , innovative çözümler sunmak için durmadan çalışıyoruz. Sektörümüze bugüne kadar getirdiğimiz yeniliklere devam edeceğiz. Faaliyet gösterdiğimiz birçok ülkede başarılı tesisler kurarak , tüm personelimizle birlikte aile felsefesini benimseyerek yol katediyoruz ve müşterimiz olan her yeni işletmeyi de aileye dahil ediyoruz.

Multigrain ekibi olarak , başarılarımızın devamı için var gücümüzle çalışacağız. Müşteri memnuniyetimizden de ödün vermeyeceğiz.

Yeni teknolojilerimiz için bizi takip etmeye devam edin..
single-img-three
single-img-four
single-img-five

Hizmet Alanlarımız

MULTIGRAIN GRUBU ÇÖZÜM ORTAKLARIYLA BİRLİKTE, FAALİYETLERİNİZ İÇİN MODERN VE YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ÇÖZÜMLER ÜRETMEKTEDİR.

Biz sadece Pirinç uzmanı değiliz.

Dünyanın birçok ülkesinde tesisler kuruyoruz. Pirinç Endüstrisinde ki yenilikleri takip ediyoruz ve uyguluyoruz. Taklit degil, Gerçek, Garantili ve Kaliteli iş ve Makina üretiyoruz. Temsil ettigimiz Dünya şirketleri, Zaccaria, A-Mecs, Suncue, Pedrotti, Lampton, gibi şirketler ile çözüm ortağı olarak çalışıyoruz. Avrupanın En iyi Tahıl ve Çeltik kurutması İtalyan Pedrotti mobil ve sabit kurutmaları Pedrotti Lisansı ile artık Türkiye de üretiyoruz.

single-img-eleven

Hizmet verdigimiz şirketler arasında ticareti geliştiriyoruz. MultiTrade ile bu ağları oluşturuyoruz.


  • Dünyanın her yerini sizin için geziyoruz.
  • Sayılı şirketlere danismanlik yapıyoruz.
  • Uzun Vadeli Yatırım kredileri bulabiliyoruz.
  • Gelin sizinde çözüm ortağınız olalım.
Mühendislik Çözümleri

Projeler mevcut fabrika durumuna veya yeni kurulacak işletmenin arazi yapısına uygun olarak, firmanın düşündüğü kapasite göz önünde bulundurularak mühendisler tarafından dizayn edilip müşterinin beğenisine sunulur. Müşterinin istediği en uygun çözüm bulunduktan sonra üretim aşamasına geçilir. Ayrıca halihazırda kurulmuş tesislerde denetimler yapılarak revizyon ve iyileştirme çalışmaları projelendirilerek müşteriye sunulur.

Ekonomik Sistemler

Pazarda rekabetçi olabilmek çok önemlidir. Bu yüzden giderleriniz düşük, enerjiye bağımlılığınız ve tüketiminiz az, çevreye duyarlı bir teknoloji kullanarak ürettiğiniz ürüne "MAKSİMUM" değer katmalısınız. Randıman kontrolü,ekonomi ve randıman artışı sağlayan kurutma sistemleri,yan ürün değerlendirme önerileri gibi sunduğumuz müşteri odaklı, optimum değerlerde, düşük maliyetli ekonomik sistemlerle hizmet vermek ana hedefimizdir. Yine o ülkedeki piyasa koşullarına göre hem malın kalitesi hem de yan ürünlerin değerlendirilmesi açısından çalışmalar yapmaktayız.

Proje Danışmanlığı

Proje danışmanlığı hizmetlerimizi proje fikrini belirleme aşamasından başlatıp, sürecin sonlanmasına kadar devam ettirmekteyiz. Proje danışmanlığı hizmetlerimiz aşağıda belirtildiği gibi farklı aşamalarda yapılmaktadır: A’dan Z’ye Proje Danışmanlığı : Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda uygun arsa temininden başlayarak, arsanın yapılacak işe uygun şekilde planlanıp, gerekli makine hattının kurularak personelin bilgilendirme eğitimine kadar uzanan süreçtir. Mevcut Tesislere Göre Proje Danışmanlığı : Müşterinin var olan mevcut tesislerini ihtiyaç duyduğu kapasitede 3 boyutlu tasarımlar yaparak bilgisayar ortamında başlayan, müşterin onayıyla projenin gerçekleştirilip personelin bilgilendirme eğitimine kadar uzanan süreçtir. Mevcut Tesislerin Revizyonu : Müşterilerin mevcut tesislerinin günümüz pazarında gerekli olan rekabetçi koşulları yakalamak amacıyla doğan ihtiyaçlarını karşılaması için ellerinde bulunan zamanla yıpranmış ya da memnuniyetsizlik söz konusu olan makinelerin yenilenmesi için yapılan hizmettir.

Stratejik Planlama

Yatırım yaparken doğru yönde adımlar atılması çok önemlidir. Bu adımlar:

Firma hedefini belirleme
Kaliteli ürün üretme
Pazarlama stratejisinin oluşturulmasıdır.
Örneğin firmanızın;

Pazarda olmak istediği konum
Hizmet etmek istediği hedef kitle
Piyasada yakalamak istediği kalite
Perakende, catering ve toptan piyasaya hizmet etme şekli
gibi karar süreçlerinin her aşamasında MULTIGRAIN olarak sizlere yardımcı olabiliriz.

Finansal Çözümler

Firmanın yatırım yapacağı ülkeye bağlı olarak ülkedeki kredi koşulları değerlendirilip, finansal yapıya destek olacak kaynaklar araştırılır. Ayrıca belirli kredi ve hibe kuruluşları ile Çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar ülkeye göre değişir.

MULTIGRAIN RICE & GRAIN ENGINNERİNG

Misyon, Vizyon ve Değerlerimiz

Pirinç ve Tarıma dayalı Sanayi endüstrisinde ve Ticaretindeki uzmanlığımızla, Türkiye ve Dünya daki gelişmeleri takip ederek , teknoloji desteğiyle üst seviyelere taşımak. ARGE çalışmaları ile sanayici ve yatırımcının yanında olmak.

Konumuzda sektörümüzün EMEA bölgesinde lideri olmak. Yeni pazarlar açmak.

Mükemmeli Hedefleriz
Müşterimizi Mutlu Ederiz
İnsiyatif ve Sorumluluk Alırız
Güveniliriz

MULTITRADE® Ticaret Ağı

Uluslararası ticaret ağı MULTITRADE®; bağlantı halinde olduğumuz ülkelerdeki uzun yıllardan beri ticari ilişkide olduğumuz ve ayrıca Tesislerini kurduğumuz şirketlerden oluşmaktadır. Birebir sağlanan bilgi alışverişi sonucunda İthalat ve İhracat talepleri MultiTrade Traderlarının aracılığı ile sonuca bağlanır.
Yapılan teklifler uluslar arası standartlara ve şartlara uygun, bütün işlemler taraflarca onaylanmış ve ciddi geçerliliği olacak şekildedir.
Ana ürünümüz pirinçtir. Bunun yanı sıra bulunduğumuz ülkelerdeki ihtiyaçlar bazında bütün ürünlerin ticaretini de yapmaktayız.

single-img-eleven

Hedeflerimiz


  • Güvenilir alıcılar ve ülkelerle doğrudan ilişkiler kurmak
  • Kaliteli ürünler ve en iyi koşullarla müşterilerimize iyi bir hizmet vermek
  • Her zaman piyasadan haberdar olmak , Müşterileri bilgilendirmek ve en iyi hizmeti her türlü koşulda vermek
  • Her zaman rakiplerimizden bir adım önde olmak
  • Karlı, güvenilir, ve uzun vadeli ilişkiler oluşturmak
  • Ödeme koşullarının iyi belirlenmesini ve dokümantasyonunun iyi yapılmasını sağlamak